Стенфорд Бриџ

    во

    Вчера уште во првото коло во Премиер лигата беше одиграно големо дерби, Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со убедливи 4:0 го совлада Челзи. Тој пораз од 4:0 ...
    сите 172 | | | веќе видена

    Маурицио Сари една сезона мина во Челси, успеа да го освои првиот трофеј во долгата кариера (Сари со „сините“ победи во Лига Европа) и потоа реши да се врати ...
    сите 4 | | | веќе видена