Малолетен илегалец прободен со нож

Малолетник од Иран, кој заедно со група илегалци се криеле во кумановското село Лојане, бил прободен со нож во грбот, информира МВР. Полицијата вчера во селото Лојане пронашла група од 12 мигранти, а меѓу нив бил и 16- годишникот кој бил во придружба на својот 34-годишен брат. Откако биле откриени, полицијата ги однела илегалците во транзитниот центар „Табановце“. Таму било утврдено дека ...

⇐ DailyДневник ⇒