ВМРО-ДПМНЕ со порака до СДСМ - Време е да почнете да работите


3 копии

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение ги обвинува СДСМ и нивните коалициски партнери бидејќи, како што велат, со сопствената неспособност го загрозија здравјето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„СДС и нивните коалициски партнери со сопствената неспособност го загрозија здравјето на граѓаните и животната средина ризикувајќи да ја претворат Струга од ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Владата на СДС дозволи граѓаните на град Струга да го дишат штетниот воздух десет дена. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение оценува дека Владата е незаинтересирана за решавање на проблемот со дивата депонија во Струга и оти со тоа ја загрозува ...
| | веќе видена | слични

СДС и нивните коалициски партнери со сопствената неспособност ја загрозуваат туристичката сезона на Охридското езеро, со што директно ја загрозуваат и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните два месеци интензивно гори дивата депонија кај Струга а Стружани секое лето повеќе од 10 години алармираат и се жалат на овој проблем. Сепак ...
| | прочитана: 464 | веќе видена | слични
11 копии

Владата на СДС и нивните коалициски партнери ја покажуваат сета своја неспособност и незаинтересираност за проблемите на граѓаните во Струга. Девет дена гори ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението. СДС и нивните коалициски партнери со сопствената неспособност ја загрозуваат туристичката сезона на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 69 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 92 | | | веќе видена

Никола Груевски како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ пред своите колеги од Европската народна партија посочил дека ЕУ и ќе треба многу внимателно да ги следи процесите ...
сите 140 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 761 | веќе видена

Македонските работници ангажирани од фирма подизведувач за изградба на автопатот Кичево-Охрид со месеци не ги добиле изработените плати, па затоа решија да ...
сите 85 | | | веќе видена

Им тргна на СДС со (анти)-реформите во образованието, напиша на Фејсбук претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски. „Им тргна на ...
сите 43 | | | веќе видена

Цеца и Анастасија Ражнатовиќ беа гостинки во популарната ТВ-емисија „Амиџи шоу“, каде што на хумористичен начин одговорија на многу незгодни прашања на ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров утре ќе му биде домаќин на норвешкиот колега Борге Бренде, кој ќе престојува во ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ со порака до СДСМ - Време е да почнете да работите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: