Во стариот дел на градот почна снимањето на филмот „Дедо и внук“ на охриѓанецот Илија Пиперкоски


Во Охрид започна снимањето на играниот филм „Дедо и внук“ на режисерот и сценарист Илија Пиперкоски. Филмот е дебитантско дело на Пиперкоски, кој до сега има ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Филмот „Малиот гангстер“ од денеска, па во текот на целата наредна недела ќе се прикажува во 22 града во земјава. Урнебесна детска комедија синхронизирана на ...
| | веќе видена | слични

Осмото продолжување на „Брзи и жестоки“ отишло на првото место на листата, ширум светот, и од првото место по заработувачка, го симнал хитот од 2015.година, ...
| | веќе видена | слични

Акциониот филм „The Fate of the Furious“ собра 532,5 милиони долари во премиерниот викенд, со што постави рекорд за деби во кината. Иако филмот не покажа голем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во секоја демократска земја постои Устав што треба да се почитува. Решението на кризата е во Уставот и во демократијата. Ова го порача вчера копретседавачот на ...
сите 83 | | | прочитана: 4308 | веќе видена

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 58 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Францускиот државјанин Карим Шерфи поминал 15 години во затвор поради обид за убиство на сообраќаец, а во февруари бил уапсен додека се обидувал да набави ...
сите 143 | | | веќе видена

Пепел, јагленисани штици кои чадат, изгорени стари записници, планови, скици и изгорена пластика и бои останаа зад пожарот во кој изгоре историјата на Скопје. ...
сите 92 | | | веќе видена

Мирна атмосфера и единствена порака испратија вчера Гевгеличани кои во голем број излегоа да се изјаснат ЗА или ПРОТИВ отворањето на рудници за злато на ...
сите 158 | | | прочитана: 164 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во стариот дел на градот почна снимањето на филмот „Дедо и внук“ на охриѓанецот Илија Пиперкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: