Бркај Работа

Холувудскиот актер Арнолд Шварценегер најави дека се враќа во улогата на Терминатор во шестиот дел на истоимениот филм. Поранешниот гувернер на американската ...
сите 8 | | | веќе видена

Славната актерка Џенифер Лоренс, за време на прославата на роденденот на една нејзина пријателка во ноќен клуб во Лос Анџелес, малку претерала со пиењето па ...
сите 5 | | | веќе видена

Терористичката организација Исламска Држава презеде одговорност за нападот во Манчестер во кој загинаа 22 лица, пренесува Тасс. Припадниците на терористичката ...
сите 106 | | | веќе видена

Утрово спроти зградата на противпожарната единица на Струмица е пронајдено безживотно тело на маж на средна возраст. Според жителите на зградата од каде што ...
сите 27 | | | веќе видена

Kамионџија од Македонија престигнувал на полна линија, па предизвикал сообраќајна несреќа, во која загинале две жени, пред две недели, во Хрватска, објави ...
сите 13 | | | веќе видена

На најубавиот ден во својот живот, индискиот лекар Ашок Јадава, не ни можел да претпостави што ќе му се случи. Имено, Ашок требало да се венча и додека сите ...
сите 16 | | | веќе видена

Сајтот Trusted Housesitters ви обезбедува бесплатен престој од француски фарми до вили на брегот на Австралија за околу 100 долари годишно. Концептот е ...
сите 9 | | | веќе видена

Татјана Лазаревскаја од Русија одлучила да ја тестира теоријата дека туширањето со ладна вода секој ден е одлично за менталното и физичкото здравје, како и за ...
сите 15 | | | веќе видена

Албанската пејачка Аделина Тахири деновиве го објави спотот за својата нова песна „Dale Kadale“ во кој се појавува во неколку провокативни изданија. ...
сите 29 | | | прочитана: 695 | веќе видена

Веќе навикнавме да ја гледаме манекенката Емили Ратајковски во бикини кои повеќе откриваат отколку што покриваат, во провокативни фустани и исто такви пози на ...
сите 23 | | | веќе видена

Утре и во наредните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на влажни воздушни бранови што ќе предизвика времето да биде променливо облачно и ...
сите 399 | | | веќе видена

Во саботата наутро во 06,45 часот во СВР Битола од Клиничка болница –Битола пријавиле дека кај нив е донесено повредено лицето В.Х.(36) од Битола. Настанот се ...
сите 8 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.Г.(32) од Скопје, поради постоење основи на сомневање дека сторил кривично дело “уцена”. Во март 2016 година ...
сите 18 | | | веќе видена

Германската полиција го евакуираше главното седиште на СПД во Берлин откако сомнителен пакет е пронајден во просторијата за прием на пошта, соопшти портпаролот ...
сите 43 | | | веќе видена

next