Друштвото на ликовни уметници на Македонија во рамките на Скопско лето и во соработка со Културно информативниот центар од Скопје, ве канат на изложбата ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќеслојното наоѓалиште археолозите го истражуваат четири години по ред и досега откриени се делови од градби, меѓу кои значајни се остатоците од градбата ...
сите 16 | | | веќе видена

Богата програма за сечиј вкус со над 50 содржини ќе понуди 38-то издание на Скопско културно лето кое ќе биде отворено со концерт на еден од највлијателните ...
сите 23 | | | веќе видена

next