Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија


2 копии
2 копии

Не си заминувам од Барселона поради економска причина, туку поради траењето на договорот што ми беше понуден. Иако имав други опции, понудата на Нант беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по крајот на оваа натпреварувачка сезона ја напушта Барселона и се сели во нова средина во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во интервју за шпанскиот најтиражен спортски весник „DIARIO AS" изјави дека желба му оваа ...
| | веќе видена | слични

– Би сакал да ја освојам по втор пат Лигата на шампиони со Барселона и да играм на Олимписките игри со Македонија. Двапати стигнавме до квалификациите, но не ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најдобриот македонски ракометар, КиреЛазаров имаше опширно интервју за шпанскиот весник „АС" . Капитенот на нашата репрезентација и член на Барселона ги ...
| | веќе видена | слични

Барселона веќе ја потврди новата титула во шпанското ракометно првенство, а сега на ред е обезбедувањето место на фајнл-фор турнирот во Келн. Противник на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред стартот на четвртфиналните пресметки во Лигата на шампиони, Барселона и овој пат направи интересна најава. Ракометарите на шпанскиот тим за кого настапува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Апелацискиот суд во Скопје на својата веб страница ги објави одлуките по жалбите за мерките за претпазливост изречени од Кривичниот суд за обвинетите во ...
сите 181 | | | прочитана: 2775 | веќе видена

Милан Калиниќ ја промени фризурата, а неговиот нов имиџ никому не му се допадна. Водителот објави виеоснимка од својата нова фризура на Инстаграм. „Зошто им ...
сите 12 | | | прочитана: 204 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 24 | | | прочитана: 3676 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го повика СЈО да работи согласно со законот и укажува дека е должно сите нелегално прислушувани материјали веднаш во законска процедура да ги ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кире национале посакува уште една титула во ЛШ и ОИ со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: