Каква ќе биде судбината на СЈО - рокот истекува


2 копии

Тема на дебатата на „360 Степени“ беше рокот за поднесување обвиненија на Специјалното јавно обвинителство од 18 месеци од преземање на предметите и ...
| | веќе видена | слични

Во дебата на „360 Степени“, новинарот Саше Димовски,зборуваше за трите опции за продолжување на работата на СЈО, пред истекувањето на рокот за поднесување ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Беса Арифи, Вонреден професор во Универзитетот на Југо-Источна Европа Си бил еден човек на кој му опаѓала косата па се обратил кај дерматолог и после ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. Од СЈО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според информации од обвинителството, Мијалков и неговиот адвокат, поранешниот републички јавен обвинител, Љупчо Шврговски, барале увид во неколку предмети. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Марко Јариќ веќе неколу дена е во Србија, а Аца Лукас отпатува во Турција, каде летува со Соња и нивната ќерка Викторија. Аферата за љубовниот триаголник Соња, ...
сите 64 | | | прочитана: 267 | веќе видена

Синот на сопственикот на компанијата од која Дарен Озборн го изнајмил комбето и со него се забил во групата верници пред џамијата во Лондон, ја шокирал ...
сите 99 | | | веќе видена

Проектната документација не е во согласност со реалноста што значи терен, изјави министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. Сугарески вели дека доцни ...
сите 89 | | | веќе видена

Еден бразилски новинар се јавуваше во живо во вестите додека се наоѓаше на прометна улица. После неколку секунди, покрај него „прелета“ автобус кој не го удри ...
сите 7 | | | прочитана: 481 | веќе видена

Новата Македонија која се роди од една голема агонија нема комплекси и не и требаат многу споменици за да се гордее со себе, изјави министерот за надворешни ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каква ќе биде судбината на СЈО - рокот истекува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: