Антиќ: И покрај бурните реакции од ПАО, смирено го чекаме мечот во Истанбул!


Вчера турскиот кошаркарски клуб Фенербахче во четвртфиналната серија од Евролигата по втор пат во Грција триумфираше над Панатинаикос за 0:2 и е на чекор од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во кошаркарската Евролига денеска ке се одиграат вторите натпревари, од две четвртфинални серии. Од 20ч. грчкиот Олимпиакос ке се обиде да стигне до предност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ се наоѓа на еден чекор до нов пласман на фајналфор турнирите во Евролигата. Фенербахче два пати во три дена успеа да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот кошаркар, Перо Антиќ вели дека со навивачите на Панатенаикос има минато и не е изненаден од свирежите кои ги добива, но за него тоа е дополнителна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Екипите на Олимпијакос и на Реал Мадрид ги остварија првите победи во четвртфиналето од кошаркарската Евролига. Реал Мадрид беше поуспешен од Дарушафака со ...
| | веќе видена | слични

Нашиот Перо Антиќ со неговиот Фенербахче дојде и до втората победа над Панатинаикос (2-0), односно на чекор од следната фаза во Евролигата. Турскиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Фенербахче и ЦСКА Москва поведоа со 2:0 во четвртфиналето во кошаркарската Евролига и до Фајналфорот во Истанбул ги дели уште една победа. Турскиот состав ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Францускиот државјанин Карим Шерфи поминал 15 години во затвор поради обид за убиство на сообраќаец, а во февруари бил уапсен додека се обидувал да набави ...
сите 103 | | | веќе видена

Пепел, јагленисани штици кои чадат, изгорени стари записници, планови, скици и изгорена пластика и бои останаа зад пожарот во кој изгоре историјата на Скопје. ...
сите 92 | | | веќе видена

Мирна атмосфера и единствена порака испратија вчера Гевгеличани кои во голем број излегоа да се изјаснат ЗА или ПРОТИВ отворањето на рудници за злато на ...
сите 163 | | | прочитана: 169 | веќе видена

-Тешко ми е да зборувам за тоа, тоа за мене е болна тема. Голема е тагата во моето срце што не разговарам со ќерка ми. Ја сакам и патам бидејќи внуките никогаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Кражба има, крадците наводно се фатени, но пари нема. Грабежот во НЛБ банка останува мистерија проследена со многу контрадикторности во јавните обраќања на ...
сите 58 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Абрахам Поеншебал е француски уметник кој во склоп на еден свој перформанс три недели загревал јајца со својата телесна температура и дочекал од нив да излезат ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антиќ: И покрај бурните реакции од ПАО, смирено го чекаме мечот во Истанбул!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: