Нигерија доживува потешкотии со искоренувањето на сиромаштијата во последните три децении, и покрај огромните нафтени наоѓалишта и извонредниот економски раст, ...
сите 5 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место очекувајте позитивна атмосфера. Денот е поволен и можете да обавите доста важни нешта. Ви се допаѓа личност која ...
сите 51 | | | веќе видена

Тимот кој го оствари најдобриот резултат во регуларниот дел од сезоната, во НБА лигата, Голден Стејт Вориорс, со максимални 4-0 ја реши четвртфиналната серија ...
сите 70 | | | веќе видена

Изложбата “Круг и квадрат“ на академските ликовни авторки Петра Јовановска и Валентина Илијевска, ќе биде отворена во четврток, во Изложбениот салон на НУ ...
сите 6 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
сите 52 | | | веќе видена

Економскиот раст на Германија веројатно се крена значително во првиот квартал од 2017-та година, а индустријата и приватната потрошувачка се во основата на ...
сите 102 | | | веќе видена

Сите барем еднаш во животот сте се нашле во следната ситуација: сте останале без работа, а ви било понудено работно место кое всушност не ви се допаѓа и не го ...
сите 14 | | | веќе видена

next