Директорот на скопското јавно претпријатие „Паркинзи Општина Центар“ Саша Богдановиќ поднел барање до надлежните институции за поништување на купопродажниот ...
сите 17 | | | веќе видена

Структурните реформи во Кина ќе ја забават акумулацијата на долгот, но нема да се доволни за да го запрат, коментираат претставници на агенцијата за рејтинг ...
сите 28 | | | веќе видена

Посакувате успешен бренд препознатлив и од другата страна на планетата? Што е тоа „успешен бренд“? …. Ви текнува ли во моментов на некој производ или ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Полни со сила и желба за афирмација ќе бидат особено Овните родени во првата декада, додека пак оние од втората декада ќе треба да ја ...
сите 59 | | | веќе видена

Се предвидува дека економскиот раст на Кипар ќе забрза од овогодишните 2,8 проценти на околу 3,0 проценти годишно во наредните две години. Кристал Георгаџи, ...
сите 60 | | | веќе видена

Идните генерации се на пат да заглават во најголемата пензиска криза во историјата, посочува Светскиот економски форум (WEF), освен ако политичарите од ...
сите 11 | | | веќе видена

next