Денеска ве инспирираме од јапонскиот писател Харуки Мураками. Тој за многумина е еден од најголемите современи романсиери. Неговиот прв роман, „Слушај го ...
| | веќе видена

Водителката и телевизиска новинарка, Татјана Војтеховски, на Твитер споделила видео снимка додека траеле вчерашните протести, а која разбеснила многу нејзини ...
| | веќе видена

Неверојатна е таа фасцинација на српскиот претседател Александар Вучиќ со наводното влијание на Македонија врз состојбите во Србија. По кратката пауза, заради ...
| | веќе видена

Чериш Роуз Лавел за само 2 месеци изгубила 14 килограми. Плашејќи се од најлошото, мајката ја одвела во болница и таму сфатила дека започнува нејзиниот ...
| | веќе видена

Двајца Јутјубери сакале да се уверат како функционира светот на високата мода, па направиле експеримент на Модната недела во Лондон. Јутјуберите Зак и Џеј ...
| | веќе видена

Актерката Дајан Кругер (42) ниту самата не можела да верува со која брзина телото ѝ се вратило во нормала после пораѓањето. Дајан првпат станала мајка пред 4 ...
| | веќе видена

 Дали сте виделе ирис од око во две различни бои или половина бели трепки, а половина црни трепки? Уникатните карактеристики прават да се истакнете од ...
| | веќе видена

Православната црква и верниците денеска го одбележуваат денот на Светиот маченик Конон Исавриски. На овој светец му починале родителите и жената, а тој се ...
| | веќе видена

Како изгледа секојдневниот живот на сестрите кои се прогласени за најубавите близначки на светот? Кога Жаки Клементс на седмиот роденден на своите ќерки Ава ...
| | веќе видена

Безмалку три децении односите меѓу Република Македонија (по ново РСМ) и Република Грција (РГ) беа оптоварени со еден ирационален и апсурден спор за името на ...
| | веќе видена

next