Фотографија на денот: Подготвено за навала- со дистанца

Пандемијата не втурна во еден свет на минатото полн со носталгија, смета бугарскиот писател Георги Господинов. Но минатото никогаш не е без вина. Тоа носи и ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно стануваме свесни дека повеќе не можеме слободно да ја планираме иднината. Тоа е едно од најмачните искуства во карантинската изолација. Колумна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 440 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Подготвено за навала- со дистанца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: