Во Сплит ќе се гради најголемата луксузна јахта во светот

По изградбата на големиот поларен крузер, во „Бродосплит“, кој е дел од групацијата ДИВ, ќе се гради и најголемата луксузна јахта во светот. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите богаташки маки периодов е што имаат неброени пари, а немаат каде да се шетаат со нив и каде да ги трошат. Олеснувањето на глобалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 487 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 244 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 110 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Сплит ќе се гради најголемата луксузна јахта во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: