Харуки Мураками ќе пушта плочи на радио, а тоа ќе биде прекрасен подарок на светот заробен во Ковид-19


Ликовите од книгите на Харуки Мураками емоциите ги гледаат во бои и ги слушаат во звуците на Битлси, Шостакович, Сара Вон и преку илјадници други фолк, поп, ...
| | веќе видена | слични

Петок е, викендот е пред нас и е одличен момент за музика. Нашата денешна плејлиста е ретро поглед кон крајот на 90-те и почетокот на 2000-те на македонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 218 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 440 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Харуки Мураками ќе пушта плочи на радио, а тоа ќе биде прекрасен подарок на светот заробен во Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: