Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

4 копии

Останато

Сите граѓани кои с е васкцинирале во Србија со Фајзер и Синофарм, ќе се ревакцинираат во Македонија, а тие што примиле Астра Зенека за ревакцинација треба да ...
сите 530 | | | веќе видена

Да имавме заеднички став за „27 април“ ќе излезевме со заедничка прес-конференција или заедничко соопштение. Моите ставови за „27 април“ воопшто не зависеа од ...
сите 338 | | | веќе видена

Се опушаат рестриктивните антиковид мерки. Полицискиот час ќе започнува од полноќ, а кафулињата и рестораните ќе работат до 23.30 часот. Се дозволува и работа ...
сите 373 | | | веќе видена

Европската Комисија се оградува од можно разделување на пакетот Македонија - Албанија, конечната одлука ќе ја донесе Европскиот Совет. По средбите на ...
сите 470 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 97 | | | веќе видена

Шефот на австриската дипломатија Александер Шаленберг денеска ги критикуваше најавите на комесарот Вархеји за раздвојување на С. Македонија и Албанија на патот ...
сите 180 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе кривичен пријава во Јавното обвинителство за злоупотреба на службена должност и судир на интереси, за набавката на специјално ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи требаше да биде во Стокхолм минатата недела во рамки на најавените работни посети на Германија, Данска и Шведска. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото денеска?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: