Словенија им наложи на банките да најдат пари за брзо задолжување

Словенечката Влада реши повторно да е задолжи за да може да им помогне на граѓаните и економијата погодени од епидемијата на коронавирусот. Владата им даде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Словенија Анже Логар е повика во Комисијата за надворешни работи на Собранието, да го објасни писмото кое Владата го испрати ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

На аеродромот Брник крај Љубљана утрово слета транспортен авион на компанија „Сичуан Ерлајнс“, со кој пристигна и голема пратка заштитна и медицинска опрема, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради епидемијата на коронавирусот и ограничувањето на движењето над 10.000 вработени во туризмот во приморските градови во Словенија останаа без работа, ...
| | веќе видена | слични

После четири недели од епидемијата, словенечката и европската економија се подготвуваат за повторно придвижување, но ќе биде тешко без работниците во некои ...
| | веќе видена | слични

[photo] Словенечката полиција предупреди дека за време на претстојниот викенд и Велигденски празници, засилено ќе контролира дали граѓаните ја почитуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалиционите партнер на Јанез Јанша се оградија од содржината на писмото, кое Влада го испрати до Советот на Европа како одговор на критиките за притисок врз ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на вработените во трговијата на Словенија, бара кризниот додаток за најзагрозените работници во нивната дејност да се зголеми на 500 евра месечно, ...
| | веќе видена | слични

Словенечката Влада предводена од Јанез Јанша, како одговор на критиките за притисок врз новинарите и медиумите испрати писмо до Советот на Европа во кое пишува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 202 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски оствари работна посета на општина Старо Нагоричане. Во изјавата за медиумите, премиерот Спасовски истакна дека со ...
сите 293 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 131 | | | веќе видена

Носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев, од Чашка наброи многу проекти од програмата како што се 20 % зголемување на ...
сите 376 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 68 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 72 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 194 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие полицијата на територијата на државата регистрирала 461 прекршување на мерката за носење заштитна маска на лицето. Од МВР ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија им наложи на банките да најдат пари за брзо задолжување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: