(ВИДЕО) Италијанска работа- Стар човек стана, се облече и ОТИДЕ КАФЕ ДА ПИЕ


4 копии

Дури и сред апокалиптични моменти за земјата, стари Италијанци не се откажуваат од навиката да шмркнат еспресо на шанк, па ти колку сакаш расправај им се да не ...
| | веќе видена | слични

Додека да се постигне посакуваното ниво на карантин во Италија, италијанските власти искинаа нерви со своите граѓани кои сред епидемија решиле дека сакаат да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вонредната состојба и мерките кои што се воведоа се сосема доволен механизам да се постигне крајната цел, а тоа е ограничување на движењето, изјави денеска ...
сите 495 | | | веќе видена

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес.На министерот му беше посочено дека во изјавите на ...
сите 285 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, во емисијата „Кликплус“ на ТВ21 истакна дека намалувањето на платите е мерка за да се спаси економијата. ...
сите 354 | | | веќе видена

Првите луѓе на земјите-членки на ЕУ вечерва ја потврдија одлуката која претходно ја донесоа министрите за надворешни работи за почеток на пристапните преговори ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Италијанска работа- Стар човек стана, се облече и ОТИДЕ КАФЕ ДА ПИЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: