Запрен сајбер-нападот врз австриското Министерство за надворешни работи

3 копии

По два и пол месеци австриското Министерство за надворешни работи успеа да го запре сајбер-нападот врз своите ИТ-системи. „По интензивна работа и одлична ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Претседателот на Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска ќе сведочи пред Одбор на германскиот Парламент што истражува дали имало престапи во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 785 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 229 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 325 | | | веќе видена

За Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ) неприфатлива е одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на Куманово во текот на целиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави предлози за издавање казнени налози во висина од по 2 000 евра за вкупно 44 лица ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запрен сајбер-нападот врз австриското Министерство за надворешни работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: