Џим Кленси од Си Ен Ен ексклузивно за Канал 5:Ќе му ја покажеме Македонија на светот!

Неколку часа пред првото вклучување во живо на Си Ен Ен, Канал пет ексклузивно разговаше со еден од најпознатите новинари Џим Кленси - тој што во следните девет дена од разни локации ќе известува за Македонија. Светот ќе ја види Македонија. Директно од Скопје на Си Ен Ен, од вечерва стартува серијалот „Поглед кон Македонија“. Неколку часа пред првото вклучување во живо, Канал пет ексклузивно разговаше со еден од најпознатите новинари Џим Кленси - тој што во следните девет дена од разни локации ќе известува за Македонија. Воодушевен од некои промени што ги видел, зошто тука не е за прв пат, на Кленси лично многу му се допаѓа земјата. - „Поглед кон Македонија“ има за цел повторно да ја осветли Македонија, да ги истакне промените кои се многубројни дури и за некој што бил овде пред 18 месеци, а уште повеќе за мене, што идам прв пат по 15 или 20 години. Овој град е видно изменет. Овој проект, Скопје 2014, ќе биде фокусот на „Поглед Македонија“. Ќе се обидеме да ја процениме насоката во која се ...
| | веќе видена | слични

Останато

– ЕУ цврсто им вети на Северна Македонија и на Албанија дека ќе ги отворат пристапните преговори – и го прекрши тоа ветување. Политичарите на тие земји се ...
сите 667 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека ја прифатил поканата на италијанскиот премиер Џузепе Конте да го посети Рим, бидејќи смета дека италијанската иницијатива може ...
сите 501 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите политички групи во Европскиот Парламент едногласно ја осудија одлуката за одложување на преговорите со Северна Македонија и ...
сите 657 | | | веќе видена

Лидерот на Алијснсата за Албанците, Зијадин Села за „Алфа“ изјави дека постоењето на СЈО било со цел политички прогон на една политичка партија. - Се сведе на ...
сите 504 | | | веќе видена

Шефот на македонската Влада, Зоран Заев, пред Конференција на Светската царинска организација – ПИКАРД што се одржува денеска во Скопје рече дека е се уште ...
сите 350 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 79 | | | веќе видена

Последните откритија објавени во неделата наутро од страна на Ла Верита за системот на изнуда востановен од власта на Зоран Заев, што докажуваат дека токму ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џим Кленси од Си Ен Ен ексклузивно за Канал 5:Ќе му ја покажеме Македонија на светот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: