Која е идеална возраст за детето да почне да скија и да борда

Нема идеална возраст за да започнете да ги правите првите чекори на скии: многу зависи од подготвеноста на детето за учење, големината на телото и физичката ...
| | веќе видена | слични

Разговорите со децата-адолесценти за сексуалноста е нешто што обично ни создава потешкотии. А свесни сте дека вашето дете може во секој момент да се најдат ...
| | веќе видена | слични

Температурните жени не се поврзани само со нервоза и нечувствителност, туку и со многу повеќе. Ако нервозните (живчани) жени од вашата непосредна близина ви ...
| | веќе видена | слични

 Секој ден слушаме и читаме за влијанието на технологијата врз здравиот развој на детето, а сè повеќе научници зборуваат за оваа исклучително важна тема. ...
| | веќе видена | слични

Постојат одредени професии за кои знаеме дека се потценети, меѓутоа, никогаш не престануваме да мислиме на нив. Предавањето е една од овие професии, а ...
| | веќе видена | слични

Ќе се согласите, роденденот е голем настан за секое дете, па слободно можеме да кажеме и најважниот ден во годината за повеќето деца. Доколку се вратите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еден од најтиражните италијански весници „Ла стампа“ во своето онлајн издание објави репортажа од денешното одбележување на Богојавление од македонските ...
сите 330 | | | веќе видена

Триесет и тригодишен жител на селото Моноспитово вчера загинал откако автомобилот во кој бил сопатник изгубил контрола и излетал од коловозот, во близина на ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел в петок ќе престојува во Македонија, што е негова прва посета на земјава откако е на оваа функција.Шарл Мишел ќе ...
сите 387 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 156 | | | веќе видена

Град Скопје ја превзеде депонијата „Дрисла“ од италијанскиот оператор ФЦЛ Амбиенте. Денеска Централниот регистар објави дека Град Скопје влегува со влог од ...
сите 78 | | | веќе видена

Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали вразните потписи се однесуваат ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Која е идеална возраст за детето да почне да скија и да борда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: