Вангелис: Тоа што е тешко за производство, тоа секогаш има добра цена

Државните земјоделски институции да се симнат на терен и да ги едуцираат земјоделците за осовременување на производството и негова заштита. Вака сметаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И земјоделците и откупувачите ја оценуваат годинашната производствена сезона како успешна и една од најдобрите досега. Како ретко досега тие се согласуваат ...
| | веќе видена | слични

Во овие есенски денови нема човек што прошетал низ битолскиот пазар , а да не ја забележи тезгата на која 35 годишниот Игор Стрезовски секојденевно ги ...
| | веќе видена | слични

Здружувањето на земјодделците во задруги и кооперативи во кои ќе има организирано производство и пласман се најдоброто решение за земјоделските производители. ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците од селото Таринци во Општина Карбинци денеска го изразија својот револт, бидејќи, како што велат, Министерството за земјоделство, шумарство и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонскиот шеф на државата Стево Пендаровски денеска ќе оствари средба со францускиот претседате Емануел Макрон во Елисејската плата во рамките на Парискиот ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателот на Европскиот парламент, Дејвид Сасоли, вчера ја заврши дводневната посета на Македонија со охрабрувачки говор пред пратениците во Собранието ...
сите 90 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија утре во Тетово ќе ја одржи 165.седница. Во рамки на одржувањето на седницата, соопшти владината прес-служба, ќе има и ...
сите 103 | | | веќе видена

Облачно со врнежи од дожд, пообилни во вечерните и ноќните часови. Ќе дува повремено засилен југоисточен ветер (со брзина и над 60 км/час), особено изразен ...
сите 268 | | | веќе видена

 Ден со многу можности и идеи, за сите хороскопски знаци! Дали денес да го започнете долгоочекуваниот проект, или сепак е подобро да почекате? Дали ќе го ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вангелис: Тоа што е тешко за производство, тоа секогаш има добра цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: