Ученици од ОУ „В. Чернодрински“ и од „К. Неделковски“ ни го честитаа роденденот

Минатата недела роденденот на „Нова Македонија“, која одбележа 75-години од излегувањето на првиот број на 29 октомври 1944 година, отпечатен на слободната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 208 | | | веќе видена

Исклучувањето на мерните станици, затворањето на Југохром каде 1200 луѓе останаа без работа и поставување на заменик министер за здравство нема да ги реши ...
сите 162 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да потроши 3.9 милијарди евра, ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученици од ОУ „В. Чернодрински“ и од „К. Неделковски“ ни го честитаа роденденот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: