Септември му донесе уште еден рекорд на Mercedes

Македонскиот официјален застапник на Volvo овој викенд ги отвора своите врати за сите посетители и љубители на шведскиот бренд, со цел подобро да се запознаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сè уште не е закажана седница на Собранието на која пратениците треба да ги потврдат петте одлуки за прогласување вонредна состојба на претседателот Стево ...
сите 243 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Таа е позитивен пример за наставничка. И во вакви услови успеа да примени најуспешен модел за учење. Наставничката по информатика во основното училиште „Страшо ...
сите 126 | | | веќе видена

Околу 160 работници од фабриката за производство на предиво и волница „Тетекс Јарн Лимитед“ се уште ги немаат добиено платите за февруари и март, по ...
сите 80 | | | веќе видена

Берлин понудил да потроши милијарда евра за изградба на два терминала за течен природен гас од САД во обид да ги одврати од воведување санкции за гасоводот ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Септември му донесе уште еден рекорд на Mercedes

Од:
До кого (е-маил):
Порака: