Србин се „освежи“ со лото-добивка од 1.650.000 евра

7 копии

На Твитер е актуелен неверојатниот гаф на новинарката Сара Велш, која работи за телевизијата КТЛА, за која се јавувала од американската сојузна држава ...
| | веќе видена | слични

Во полициската станица во Рама кај Јабланица, Босна и Херцеговина, 43-годишен сточар пријавил дека од пред очи од ливадата двајца мажи му украле јагне од ...
| | веќе видена | слични

Словенечката Агенција за цивилен и воздушен сообраќај потврди дека два авиона на компанијата „Адриа ервејз“ и’ се запленети од кредиторите поради долгови. ...
| | веќе видена | слични

Европа е подготвена следната година да воведе возвратни царини за американските стоки, изјави францускиот министер за финансии Бруно ле Мер.„Трговските војни ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 37 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 134 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србин се „освежи“ со лото-добивка од 1.650.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: