Стјуардеси советуваат – 6 работи кои никогаш не треба да ги носите во авион

 Стилот и комфорот може да одат заедно доколку ги слушате советите за паметно и практично патување со авион. Иако мислите дека е невозможно, постои начин да ...
| | веќе видена | слични

 Да бидеш жена е неверојатно, но да ги имаш женските проблеми и не е така интересно. Има моменти кога работите кои најмногу ги сакате се претвораат во ладно ...
| | веќе видена | слични

 Знаењето, искуството и ставот влијаат многу на тоа дали ќе ја добиете позицијата за која ве интервјуираат, но има уште неколку невообичаени фактори. Успехот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 388 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 378 | | | веќе видена

Наместо укинување на притворот на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е осомничена во случајот „Рекет", како што побара нејзината ...
сите 188 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 294 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Финска ја победи Турција со 3:2 во сетови и ќе игра против Франција во осминафиналето на Европското првенство во одбојка. Ова значи крај ...
сите 360 | | | веќе видена

Нови 30 дена е продолжен притворот на Катица Јанева која е трета осомничена во случајот Рекет. Кривичниот суд вчера на предлог на Обвинителството и го продолжи ...
сите 243 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стјуардеси советуваат – 6 работи кои никогаш не треба да ги носите во авион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: