Британски Совет: Барате квалитетни материјали за читање за да го важбате англискиот јазик? Посетете ја нашата веб-страница LearnEnglish Teens, каде што ќе најдете ...

Барате квалитетни материјали за читање за да го важбате англискиот јазик? Посетете ја нашата веб-страница LearnEnglish Teens, каде што ќе најдете текстови за ...
| | веќе видена | слични

Јазиците постојано се менуваат, но брзината со која тоа се случува се чини дека се зголемува со доаѓањето на дигиталната ера. Продолжете со читање за да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 232 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 614 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британски Совет: Барате квалитетни материјали за читање за да го важбате англискиот јазик? Посетете ја нашата веб-страница LearnEnglish Teens, каде што ќе најдете ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: