Цивил МК: СООПШТЕНИЕ НА ЦИВИЛ: ДРЖАВАТА И ОПШТЕСТВОТО НЕ СМЕАТ ДА ГИ ЗАНЕМАРАТ ПРАВАТА НА ДЕЦАТА!

Државата, општеството, институциите, медиумите и родителите имаат обврска да работат заедно и да обезбедат максимални услови за развој и достоинствен, здрав и ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ѝ ги приближиме на јавноста фактите, лишени од шумот на лажните вести и пропагандата, одлучивме да објавиме хронологија на настаните поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Овојпат, се работи за тврдење на Курир дека: „Карактеристично во новото уверение е тоа што не постои македонско државјанство…“ и тоа веднаш под фотографијата ...
| | веќе видена | слични

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Со тенко мнозинство обезбедено со вртоглави политички акробации, со недавање на мандатот со месеци, со терористички напад и обиди за ...
| | веќе видена | слични

Сите заинтересирани граѓанки и граѓани, кои сакаат да ги споделат своите размислувања за зелените вредности, социјалната правда и антинационализмот и имаат ...
| | веќе видена | слични

На инфо-штадот граѓанките и граѓаните на Скопје се информираа за целите на овој проект. Тимот на ЦИВИЛ со нив зборуваше за социјалната правда, зелените ...
| | веќе видена | слични

Јовановиќ со својата презентација на остварени и неостварени ветувања и реформи, со фокус на политичката одговорност, предизвика огромен интерес кај учесниците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 912 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска на пладне ќе има обраќање и прескоференција во Владата. Според најавите Заев треба да каже што ќе се случува во наредниот период ...
сите 188 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, го прифати предлогот на премиерот Зоран Заев за брзи предвремени парламентарни избори, но не е сигурен дали премиерот ...
сите 163 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: СООПШТЕНИЕ НА ЦИВИЛ: ДРЖАВАТА И ОПШТЕСТВОТО НЕ СМЕАТ ДА ГИ ЗАНЕМАРАТ ПРАВАТА НА ДЕЦАТА!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: