ДЕНЕСКА СЕ БОГОРОДИЧНИ ПОКЛАДИ: Свети седум маченици Макавејски

3 копии

Макавејските денови во народната традиција Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МПЦ-ОА денеска го празнува Свети маченик Спасе Радовишки, светител се среќава со две имиња што кај народот создава забуна дека се работи за два светители. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на Алтернатива Африм Гаши денеска во хотелот Белви имале приватна ручек средба и на неа не се разговарало за формирање влада, ...
сите 487 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 121 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

ЗАЕВ УТРЕ ЌЕ ГО ДОБИЕ МАНДАТОТ Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, утре - 13 август 2020 година, четврток, во 12:00 часот, ...
сите 189 | | | веќе видена

Досегашниот Претседателот на Собранието, Талат Џафери во средата попладне ги информирал сите парламентарните групи на политичките партии претставени во ...
сите 192 | | | веќе видена

Новото раководство на Рома најавува коренити промени во клубот, а лесно може да се случи „волчицата“ да го почне пазарењето со ангажман на првиот оперативец на ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕНЕСКА СЕ БОГОРОДИЧНИ ПОКЛАДИ: Свети седум маченици Макавејски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: