Наизглед едноставната математичка равенка ги подели корисниците на социјалните мрежи

Една наизглед едноставна математичка равенка ги подели корисниците на интернетот ширум светот, кои не можат да се сложат околу еднаков резултат. Равенката која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Русковска се врати од одмор, истрагата за аферата „Рекет” ќе продолжела, а ни збор за тоа кога и дали Катица Јанева ќе биде викната на сослушување во ЈО, ...
сите 471 | | | веќе видена

Непримерна, со речник што може да навреди цели категории наши граѓани, вака претседателот Стево Пендаровски ја оцени изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече ...
сите 383 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, кој во Скопје беше уапсен поради рекетирање на бизнисменот Јордан Орце Камчев, според пишувањата на Курир.рс 1,5 милиони ...
сите 284 | | | веќе видена

Новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, кој од изминатава недела објавува снимки за случајот „Рекет“ во Македонија, во интервју за МКД.мк ...
сите 199 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 159 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Денот е поволен ако се занимавате со собирање на некоја документација. Генерално денес сите формалности ќе ви одат од рака. Во љубовта ...
сите 106 | | | веќе видена

Пред да се случи кобниот момент кога осомничениот кој е во притвор извадил нож и му го забил во гради на момчето Никола.Х од скопско Ново Лисиче, се случувала ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наизглед едноставната математичка равенка ги подели корисниците на социјалните мрежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: