Визер: За Барселона и Лондон Лутон ќе се лета само во летната сезона

Рутите од Скопје до Ваксјо и Барселона како и од Охрид до Лондон Лутон се оптимизирани според барањата на пазарот и ќе бидат функционални само во летната сезона. Наскоро, авиокомпанијата ќе го објави летниот распоред за 2019 година и патниците ќе можат веќе да ги планираат своите патувања и да ги резервираат своите карти на Виз (WIZZ) рутите од Македонија, се вели во изјавата на авиокомпанијата Визер (Wizz Air) во врска со објавата за прекин на летовите до Барселона и Лондон Лутон.„Во последните 7 години, кога прв пат почнавме да работиме во Македонија, па сѐ до денес Визер е водечка авиокомпанија во државата. Компанијата со постојано инвестирање во локалните операции и со обезбедување на поволни можности за патниците ја стекна довербата и лојалноста на повеќе од 4,6 милиони патници, транспортирани од 2011 година од целата земја. Нашата македонска флота во Скопје се состои од 2 Ербаса 321 и 2 Ербаса A320, што значи инвестиција од над 430 милиони долари. Оваа година локалниот тим на Виз во Македонија порасна ...
| | веќе видена | слични

По повод објавите во некои од медиумите дека авиокомпанијата Wizz Air ја укинала линијата до Полска, од авиокомпанијата се огласија демантирајќи ги тие наводи. "Во последните 7 години, кога прв пат почнавме да работиме во Македонија, па се до денес Wizz Air е водечка авиокомпанија во државата. Компанијата со постојано инвестирање во локалните операции и со обезбедување на поволни можности за патниците ја стекна довербата и лојалноста на повеќе од 4,6 милиони патници, транспортирани од 2011 година од целата земја. Нашата македонска флота во Скопје се состои од 2 Airbus 321 и 2 Airbus A320, што значи инвестиција од над 430 милиони долари. Оваа година локалниот тим на WIZZ во Македонија порасна на повеќе од 140 локални членови и според индустриските стандарди, операциите на WIZZ отворија повеќе од 900 индиректни работни места во 2017 година“, велат од Wizz Air . Додаваат дека се посветени на македонските корисници преку постојано проширување на својата мрежа со ниски цени и создавање на повеќе достапни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Визер објави дека ја укинува и линијата која земјава ја поврзуваше со Полска, пренесе охрид1. Ова е втор удар во два дена врз туризмот, по објавата од вчера со која се запечати судбината на авионската линија од Охрид до Лондон со која илјадници туристи од Британија долетуваа во Охрид минатите три години. Туристичките работници за сега одбиваат да зборуваат јавно за серијата удари кои ги доживеа туризмот, но напоменуваат дека ова значи враќање назад во периодот пред 2013 година кога Охрид беше сообраќајно слепо црево без никакви авио конекции со светот. Од 2014 година Охрид воспостави авионски конекции со Тел Авив, Брисел, Лондон, Амстердам, Белград, Базел и Лутон, преку кои во градот допатуваа илјадници туристи од овие градови и држави. Деновиве беше соопштено дека се прекинуваат авио врските со Лондон, а сега и со Полска.
| | веќе видена | слични

Авиокомпанијата Визер преку соопштение за јавноста реагираше на информациите за укинување на летови. “Во последните 7 години, кога прв пат почнавме да работиме во Македонија, па се до денес Wizz Air е водечка авиокомпанија во државата. Компанијата со постојано инвестирање во локалните операции и со обезбедување на поволни можности за патниците ја стекна довербата и лојалноста на повеќе од 4,6 милиони патници, транспортирани од 2011 година од целата земја. Нашата македонска флота во Скопје се состои од 2 Airbus 321 и 2 Airbus A320, што значи инвестиција од над 430 милиони долари. Оваа година локалниот тим на WIZZ во Македонија порасна на повеќе од 140 локални членови и според индустриските стандарди, операциите на WIZZ отворија повеќе од 900 индиректни работни места во 2017 година. Wizz Air ја нагласува својата посветеност на македонските корисници преку постојано проширување на својата мрежа со ниски цени и создавање на повеќе достапни туристички патувања од аеродромите во Скопје и Охрид. Wizz Air во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 132 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 377 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 236 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 149 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Визер: За Барселона и Лондон Лутон ќе се лета само во летната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: