Карти: Јувентус – Милан

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 30-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот ќе се одигра во сабота 31 март во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до четврток 15 март до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари . Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по одобрувањето на картите од било какви причини се откажете, парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018. FINO ALLA FINE FORZA JUVENTUS!
| | веќе видена | слични

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за првиот 1/4 финален натпревар од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Реал Мадрид . Натпреварот ќе се одигра во вторник 03 април во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и поднесување на барање за карта е најдоцна до среда 21 март до 18 часот до кога треба да уплатите и резервација за карта во износ од 3.100 денари. Во случај да не добиеме доволен број на карти од Јувентус уплатената сума за резервација на картата во целост ќе ви биде вратена. Доколку по одобрувањето на картите од било кои причини се откажете од истите парите не се враќаат . Потребно е самостојно да се организирате за превоз и сместување во Торино, а ние од нашето досегашно искуство можеме да ви помогнеме во организацијата. За сите дополнителни информации околку уплатата и резервацијата на карти можете да нè контактирате на fanclub@juventus.mk . Понудата важи за регистрирани членови за сезоната 2017/2018. FINO ALLA FINE ...
| | веќе видена | слични

( Фото: Pixabay ) Со новиот проект, Европската Унија ќе ги финансира месечните карти за воз за неколку десетици илјади млади луѓе. Европската комисија одобри 12 милиони евра за проектот за финансирање на железничките билети за 18-годишните граѓани од земјите-членки. Се работи за „Интереил“-картата која има важност од еден месец и со којашто ова лето младите ќе можат бесплатно да ги пропатуваат сите 30 европски држави. За работата да биде уште подобра, картата која чини и до 510 евра, нема да ја добијат само неколкумина привилегирани, бидејќи се планира да се финансираат од 20 до 30 илјади возни карти, со тенденција бројката да се зголемува наредните години. Деталната процедура за пријавување за добивање на бесплатна „Интереил“ железничка карта и потребните критериуми ќе бидат објавени на официјалната страница на Европската Унија во наредните неколку недели.
| | веќе видена | слични

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 447 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната полиција, кој ...
сите 237 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карти: Јувентус – Милан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: