Хрисула е омилена кај фудбалерите: Ова е најубавата грчка судијка (ФОТО)

Женските судијки се почесто се присутни на фудбалските натпревари.Една од нив е Хрисула Куромпилија .Таа има 40 години и една од најубавите во Грција.Таа е меѓународен судија од 2008 година и покрај женската лига кај нашиот јужен сосед, ги суди и машките мечеви како четврти судија. Секако на радост на фудбалерите, зарем не?
| | веќе видена | слични

Убавата Гркинка Хрисула Корумпиља, која ја имаше улогата на четврт судија, ги воодушеви навивачите на Партизан со својата убавина и атрактивен изглед. Хемијата помеѓу плавушата и Гробарите може најмногу да се забележи кога излегува на теренот на полувреме. Од трибините одма се „слушна“ восхитот од Гробарите, а тоа го забележа и таа и за заврте кон нив, но се трудеше да биде озбилна и ладна. Позади убавото лице сепак се гледа чист професионализам и строгост, а тоа го забележаа сите од трибините. Гркинката не ја испровицира ништо. Така забележе и дупка во голот и побара мрежата да се поправи.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Драматична станува ситуацијата на границата меѓу Венецуела и Колумбија. Како што објави Би-би-си, повикувајќи се на локални медиуми, едно лице загинало, а 14 ...
сите 143 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрисула е омилена кај фудбалерите: Ова е најубавата грчка судијка (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: