Apple го тужи Амазон за брендот “Аpp Store“

2 копии

Американската компанија „Аpple“ поднесе тужба против најголемата светска онлајн продавница Amazon, барајќи надомест за употреба на регистрираната трговска ...
| | веќе видена | слични

Останато

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 225 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 429 | | | веќе видена

Зоран Заев во текот на владеењето покажа дека знае само две работи, да лаже и да краде, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Краде во секоја прилика, ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Apple го тужи Амазон за брендот “Аpp Store“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: