Поранешниот амбасадор Перо Стојановски осуден на три и пол години затвор

Поранешниот амбасадор во Австралија Перо Стојановски е осуден на три и пол години затвор за злоупотрба на службената положба. Одлуката ја донел скопскиот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи поднесе кривична пријава против Перо Стојановски по извршените внатрешни проверки на работењето на дипломатско-конзуларното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во фокусот на јавноста денеска ќе биде првостепената пресуда за предметот „Таргет Тврдина“, особено што неделата што изминува беше турбулентна по бегството на ...
сите 392 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 374 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристовска вели дека во целина Обвинителството е задоволно од изречените осудителни пресуди во случајот „Таргет Тврдина“, пред се поради тоа ...
сите 281 | | | веќе видена

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно ...
сите 158 | | | веќе видена

Полицијата ги запре демонстрантите кои протестираат против пресудата во „Монструм“ пред Мавровка. Во знак на револт, демонстрантите фрлаа предмети и шишиња кон ...
сите 214 | | | веќе видена

СДСМ гради силна правна држава, во која редот, правдата и дисциплината на сите нивоа се приоритет. Пропаднаа сите обиди на губитникот Христијан Мицкоски да го ...
сите 248 | | | веќе видена

ГЕВГЕЛИЈА Факт е дека во последните денови се зголемува бројот на новозаболени од ковид-19 и се влошува епидемиолошката состојба. Каква ќе биде понатамошната ...
сите 69 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 366 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот амбасадор Перо Стојановски осуден на три и пол години затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: