Има ли надеж за трето, едноподруго, перфектно коло за македонските претставници во Лигата на шампионите

Вардар и Металург не разгалија со своите победи во Лигата на шампионите, каде Вардар е идеален, со четири победа, а Металург одличен, со две такви остварувања во низа. Македонските претставници имаа две перфектни седмици, во кои и двете екипи ги совладаа своите противници. Сега сме на прагот на трето такво остварување, по вчерашната победа на Вардар против тимот на Левен. На ред е Металург, кој денеска ќе се сретне со екипата на Скјерн, во натпревар во кој македонскиот тим не е фаворит, но тој има свои аргументи во својот подигнат морал, во својата младост и во огромната желба за победа. Тимот, кој на почетокот сите побрзаа да му ја наметнат улогата на аутсајдер во групата, гори од желба за докажување. Скјерн е тежок противник и се смета за најдобар тим во групата “Д“, но и тој покажа дека е ранлив, по поразот од екипата на Мотор Запорожје, во минатото коло. Останува да видиме дали Скјерн ќе го надмине неуспехот од третото коло и ќе им се врати на победите, или, пак, Металург ќе се врати од Данска со ...
| | веќе видена | слични

13.10.2015 Кочанските претставници во Првата фудбалска лига за жени имаа одличен настап во рамки на 4 коло што се играше за време на продложениот прaзничен викенд. Теренот на стадионот “Никола Мантов“ беше тежок за игра со оглед што скоро половина од него се најде под вода, но тоа не беше проблем за нашите девојки да постигнат победи против своите противнички. ЖФК “Кочани“ беше домаќин на натпреварот со “СЦ Истатов“ од Дојран и забележа висока и убедлива победа од 6:0. Со тоа, како фаворит на првенството, екипата останува во борбата за врвот на табелата. Тимот на “Младост иднина С“ исто така забележа победа и тоа со резултат од 3:0 против екипата на “Речица“.
| | веќе видена | слични

Останато

Заев: Ако се сретнам со Макрон ќе му ги изнесам аргументите зошто треба да добиеме датум Прашан дали верува дека ке успее да се сретне со Макрон наскоро ...
сите 430 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 277 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 191 | | | веќе видена

Сите анкети покажуваат предност во корист на ВМРО-ДПМНЕ, а таа предност е околу 100.000 гласови рече Христијан Мицкоски во интервју за „Македонско радио“, ...
сите 382 | | | веќе видена

Чувар вработен во угостителски објект лоциран на скопскиот булевар „Јане Сандански“ во раните утрински часови на 22. октомври во полиција пријавил дека маж ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли надеж за трето, едноподруго, перфектно коло за македонските претставници во Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: