Одлука на германски суд: И роботите во продавниците мора да одмораат во недела!

Роботите во супермаркетите, според христијанските принципи, мора да одмораат во недела, одлучи германскиот суд, потврдувајќи ја вековната забрана за тргување ...
| | веќе видена | слични

На белградскиот аеродром Никола Тесла, Министерството за внатрешни работи наскоро ќе постави порти кои автоматски ќе ги читаат пасошите, што ќе овозможи побрз ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелските сили, исто така, зазедоа дел од теренот во Рафа, јужен град во близина на египетската граница, кој е преполн со раселени луѓе. Израелската војска ...
сите 420 | | | веќе видена

Поразот на коалицијата ДУИ/СДМ на парламентарните избори сериозно ги потресува двете партии и најавува, пред се, внатрепартиска борба за преземање на позиции ...
сите 49 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција (ДУИ) соопшти дека попладнево партиското претседателство ќе одржи состанок. Состанокот, како што е најавено, треба да почне ...
сите 29 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлука на германски суд: И роботите во продавниците мора да одмораат во недела!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: