Беќири: Ни требаше ваква победа за малку мир во тимот и мотив за следните дуели

Шефот на стручниот штаб на Шкендја, Јетон Беќири очекувано е задоволен од победата на неговиот тим против Брегалница со која тетовци остануваат во игра за ...
| | веќе видена | слични

Агим Ибраими и Ндерим Неџипи повторно се враќаат во Шкендија, но овој пат во спортскиот менаџмент на клубот како дел од амбициите на тетовци следната сезона ...
| | веќе видена | слични

Серијата од 11 натпревари без пораз на лидерот на табелата во македонското прволигашко фудбалско натпреварување, Струга ТЛ заврши на гостувањето кај Вардар во ...
| | веќе видена | слични

Неверојатни сцени се случувале на стадионот Асим Ферхатовиќ Хасе во БИХ за време на реваншот во Купот помеѓу Сараево и Борац Бања Лука. Натпреварот е прекинат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Групата ги опиша овие наводи како „фабрикувани вести“ на платформата Телеграм, пренесува Ројтерс. Најмалку пет ракети биле истрелани вчера од ирачкиот ...
сите 380 | | | веќе видена

Денеска затвораме една историска епизода затоа што тоа што го видов низ Македонија, тоа што го почувствував, таа енергија, таа емоција која доаѓа од народот на ...
сите 386 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен ќе оди во Кина од 24 до 26 април на разговори со високи претставници во Шангај и Пекинг. Второто патување на ...
сите 307 | | | веќе видена

В среда на 24 април, граѓаните со својот глас за Стево Пендаровски избираат европска иднина. Изборот е кристално јасен, изборот е помеѓу подобра, европска ...
сите 200 | | | веќе видена

Синоќа во студиото на Македонската телевизија (МТВ) се одржа единствената дебата на кандидатите за претседател на Република Македонија пред првиот круг на ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беќири: Ни требаше ваква победа за малку мир во тимот и мотив за следните дуели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: