Почна со работа првата фабрика за производство на соларни панели во Србија

Во Србија започна со работа првата фабрика за производство на соларни панели, со капацитет од над 150 мегавати годишно. Компанијата Доми Еко Солар ќе ...
| | веќе видена | слични

Најголемата кинеска пловечка фотоволтаична централа денеска беше приклучена на мрежата со полн капацитет. Сместена во градот Фујанг во источната кинеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина денеска отвори нова брза железница во провинцијата Сечуан, која го поврзува главниот град на таа покраина Ченгду со градовите Цигунг и Џибин. Брзата пруга ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна со работа првата фабрика за производство на соларни панели во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: