Осигуреници во август наплатија над 5 милиони евра од неживотни осигурувања

2 копии

Половина од вкупниот број на исплатени штети се за покривање медицински трошоци осигурани со приватно здравствено осигурување. Од штети покриени со каско ...
| | веќе видена | слични

Осигурителните компании во август им исплатиле над 733 илјади евра на приватните болници и поликлиники, што е за 56 отсто зголемено во споредба со август 2022, ...
| | веќе видена | слични

По огромните штети што ги поредизвика невремето „Даниел“, како и бројните пожари, о сигурителниот пазар ги подготвува своите предлози до грчката влада за ...
| | веќе видена | слични

Останато

По вчерашното приведување на петте лица кои се поврзуваат со исчезнувањето на тинејџерката Вања Ѓорчевска од центарот на Скопје, се работи интензивно. Детали ...
сите 291 | | | веќе видена

Обилниот снег на северот на Англија ги принуди возачите да ја поминат ноќта во своите автомобили, а повеќе од 2.500 клиенти останаа без струја, соопштија ...
сите 182 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 132 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 115 | | | веќе видена

Нема отчет за сработеното на партиската трибина на СДС во Битола, а Филипче без одговор зошто акцелераторот за болните од рак 7 години фаќа прашина, се вели во ...
сите 115 | | | веќе видена

Гералд Кнаус, директор на австриско-германскиот институт „Европска иницијатива за стабилност" даде свое видување на темата „Како умира проширувањето на ЕУ". ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осигуреници во август наплатија над 5 милиони евра од неживотни осигурувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: