Халанд: Сега сфаќам зошто велат дека Премиерлигата е најдобрата лига во светот


Ерлинг Халанд има неверојатна прва сезона во Манчестер Сити, Норвежанецот ги урна и најголемите рекорди во Премиерлигата кога се напаѓачите во прашање. Англија ...
| | веќе видена | слични

Серхио Рамос денеска го игра последниот натпревар за ПСЖ, во следната сезона ќе има нов клуб, најголема е веројатноста тоа да биде тим од Саудиска Арабија. ...
| | веќе видена | слични

УЕФА и формално покрена дисциплинска постапка против тренерот на Рома, Жозе Мурињо за навреди кон судијата Ентони Тејлор по финалето од Лига Европа. Лига ...
| | веќе видена | слични

Марко Асенсио ќе ја продолжи кариерата во ПСЖ, последните информации велат дека Шпанецот решил да ја прифати понудата на „светците“ за плата од 10 милиони евра ...
| | веќе видена | слични

Хари Кејн го известил Баерн Минхен дека не е заинтересиран за преселба во Бундеслигата, шампионот на Германија ги има Душан Влаховиќ и Коло Муани како план Б. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 171 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Халанд: Сега сфаќам зошто велат дека Премиерлигата е најдобрата лига во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: