Хајредини: Не му е прв пат на Ахмети да прозбори македонски!


2 копии

Претаничката Солза Грчева, на својот фејсбук профил објави дека не го честитала празникот „Св. Кирил и Методиј“, бидејќи имала долга операција. „ Не ви го ...
| | веќе видена | слични

Некои луѓе, без разлика на своите професии, се истакнуваат по својата хуманост и емпатија кон другите. Архитектката Милка Кировска, денеска беше пример за тоа ...
| | веќе видена | слични

Експертот Валон Салиху на шега го коментира видеото кое беше објавено денеска, а во кое лидерот на ДУИ, Али Ахмети, зборув на македонски јазик. „Конспирација ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети упати видео честитка по повод Денот на сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј до македонскиот народ. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку видеообраќање на македонски јазик лидерот на ДУИ, Али Ахмети, го честиташе Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј и порача ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, денеска со ретка видео порака на македонски јазик го честиташе празникот Свети Кирил и Методиј. „Во духот на мултиетничкото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 141 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 120 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хајредини: Не му е прв пат на Ахмети да прозбори македонски!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: