ПРОДАВААТ СЕ ЗА ДА СЕ ЛЕЧАТ ОД РАК: Србите од југот со тужби за НАТО заради бомбардирањето

Јас ги застапувам жртвите и не се занимавам со причините, туку со последиците од војната. Имаме болни и бараме болните да се лекуваат. Сиромашните граѓани од ...
| | веќе видена | слични

Само во Италија, 400 воени офицери загинаа, а уште 8000 се тешко болни откако беа изложени на гранати со осиромашен ураниум за време на НАТО бомбардирањето на ...
| | веќе видена | слични

Преземено од Градска.мк „Ифтарска софра“ 10 години по ред служи околу 100 оброци (ифтари)- дневно во Старата скопска чаршија за граѓаните кои не можат да си ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 614 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 115 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОДАВААТ СЕ ЗА ДА СЕ ЛЕЧАТ ОД РАК: Србите од југот со тужби за НАТО заради бомбардирањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: