„Тетекс“ најави дивиденда од ТТК Банка! Колкава ќе биде?

Време зa читање: < 1 минутa ТТК Банка АД Скопје на 14.2.2023 година ја исплати каматата за третата година на сопствениците на корпоративни обврзници – втора ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилепската чаршија веќе плете приказни и лицитира за тоа колку платил новиот сопственик на акциите на прилепскиот Мермерен комбинат. Наскоро ќе има јавна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 2,7% на годишно ниво на имателите на Корпоративна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот ревизор се воздржува од давање мислење за финансиското работење на АД Водостопанство- Скопје, заради бројни недостатоци, нејаснотии и пропусти во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 475 | | | веќе видена

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 132 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 201 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тетекс“ најави дивиденда од ТТК Банка! Колкава ќе биде?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: