Огромен дел од работниците не ги знаат законските права за заштита и безбедност при работа


Огромен број работници сè уште не знаат што покрива Законот за безбедност и здравје при работа, не знаат на кого се однесува и не знаат кои права ги имаат. ...
| | веќе видена | слични

Во време кога целиот Западен Балкан, легнува и се буди со зборот плата, тешко се пробива сознанието дека младите би прифатиле и пониска заработувачка, ако ...
| | веќе видена | слични

Зајакнување на учеството на младите во синдикатите, преку едукација и обука има за цел двегодишниот проект чиј носител во земјава е Синдикатот на работниците ...
| | веќе видена | слични

Македонската држава но и армија може да заклучиме дека брзо и експресно а пред се солидарно одговори во однос на помош во напорите за справување со последиците ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 423 | | | веќе видена

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 312 | | | веќе видена

Со оглед на тоа што војната против Украина се уште трае и се преправа дека трае подолго од очекуваното, се поставува прашањето дали е можно решение во ...
сите 188 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 250 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 95 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен дел од работниците не ги знаат законските права за заштита и безбедност при работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: