Што мислите, каков смартфон користи еден од најбогатите луѓе во светот?

Со оглед на тоа што Мајкрософт претстави свои телефони кои работат на Андроид, би очекувале Гејтс да користи уреди од компанијата што ја основал и раководел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска, ситуацијата меѓу петте најбогати луѓе во светот не е променета – прв и понатаму е Французинот ...
| | веќе видена | слични

На најновата листа на милијардери на Блумберг објавена денеска прв е Французинот Бернар Арно, сопственик на бројни познати брендови, меѓу кои и „Луј Витон“, и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 30 од најбогатите Норвежани побегнаа во Швајцарија и други земји во текот на изминатата година, додека деловните лидери изразуваат загриженост за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имено, неговата компанија LVMH, всушност групација која ги обединува најголемите луксузни брендови на планетата, оствари рекорден приход и покрај падот на ...
| | веќе видена | слични

Најголемата луксузна групација во светот објави силна продажба поттикната од сезоната на празнични шопинг. LVMH соопшти дека доживеале втора по ред рекордна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Останато

Владата не добила најава дека делегација од Бугарија ќе присуствува утре на одбележувањето 151 година од раѓањето на Гоце Делчев, соопшти премиерот Димитар ...
сите 482 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 115 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 292 | | | веќе видена

На 02.02.2023 околу 18.30 часот на паркинг простор пред трговски центар на подрачје на Аеродром, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи ...
сите 229 | | | веќе видена

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс наводно му понудил на Киев „мир во замена за земја“, а на Москва – „земја во замена ...
сите 226 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што мислите, каков смартфон користи еден од најбогатите луѓе во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: