„Алкалоид“ пушти во употреба нова инвестиција вредна 720.000 евра

3 копии

Продажбата од куќен праг е најдоброто решение за пласманот на производите на земјоделските производители и малите семејни бизниси. Токму затоа и Министерството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за земјоделство промовирајќи го новиот Буџет за 2023 информира дека една од главните мерки ќе биде поддршка на малите семејни бизниси. Вториот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 496 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 291 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 249 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алкалоид“ пушти во употреба нова инвестиција вредна 720.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: