ОН загрижени поради извештаи од Русија за уапсени речиси 2.400 демонстранти

Обединетите Нации (ОН) изразија загриженост поради извештаи од Русија за уапсени речиси 2.400 демонстранти, откако рускиот претседател Владимир Путин нареди ...
| | веќе видена | слични

Русија нема да ги прекине сите контакти со Канцеларијата на високиот комесар за човекови права на Обединетите нации, а идната соработка ќе зависи од оценките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Женева Канцеларијата на Високиот комесар за човекови права (ОХЦР) го претстави својот последен извештај за ситуацијата во Украина до Советот за човекови права ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Швајцарија има сериозен системски проблем со расизмот кон луѓето со африканско потекло, се вели во извештајот објавен денеска од Советот за човекови права на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН загрижени поради извештаи од Русија за уапсени речиси 2.400 демонстранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: