Патот на Том до рајот или неговата безуспешна серенада - 10 легендарни епизоди на „Том и Џери“ кои сите добро ги паметиме


 Еден од најпознатите и најсаканите цртани филмови кој секогаш ни буди пријатни, носталгични сеќавања е незаборавниот Tom&Jerry . Најпознатото дуо на мачка и ...
| | веќе видена | слични

 Анимираните филмови не се само „детски“ приказни, туку се занимаваат со подлабоки, значајни проблеми коишто даваат акцент на многу загрижувачки прашања. Под ...
| | веќе видена | слични

 Историските филмови нè фасцинираат повеќето од нас. Тие на голем екран ја оживуваат ерата којашто изминала. Легендарните ликови од минатото се тука за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 847 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 212 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Патот на Том до рајот или неговата безуспешна серенада - 10 легендарни епизоди на „Том и Џери“ кои сите добро ги паметиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: