„Снагата карпа, душата памук, очите и насмевка космос“: Колегите и пријателите се простуваат од актерот Митко Апостоловски

Македонскиот актер Митко Апостоловски почина денеска на 67-годишна возраст. Веста за смртта на актерот ја објави Битолскиот народен театар кој напиша дека уште ...
| | веќе видена | слични

Марина Туцаковиќ беше една од најдобрите текстописци на сите времиња. Нема позната музичарка од балканските простори која нема барем една нејзина песна. Таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Снагата карпа, душата памук, очите и насмевка космос“: Колегите и пријателите се простуваат од актерот Митко Апостоловски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: