СДСМ: Илинден е нашата сила да градиме држава со сигурна, стабилна европска иднина

Масовно, гордо и достоинствено, беше одбележан големиот национален празник 2ри Август – Денот на Републиката. Ги воспеваме идеалите на илинденците, ...
| | веќе видена | слични

Треба власта и опозицијата да седнат на заедничка маса и да дадат нов имиџ во јавнста за славење на Илинден и да дадат нов почеток. Тоа е одлика на политичката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Украинската војска објави дека онеспособила уште еден мост што е клучен за руските окупациски сили во јужниот регион Херсон. Таа додаде дека мостот на браната ...
сите 27 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денеска се навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -Република Северна ...
сите 183 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 256 | | | веќе видена

– Енергодар и нуклеарната централа повторно се мета на гранатирање на украинските сили. Според очевидци, во градот повторно се слушаат експлозии – напиша на ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Илинден е нашата сила да градиме држава со сигурна, стабилна европска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: